Podpořte nás
Aktuality

Netopýři

Netopýři

Ještě před týdnem bylo díky teplému počasí možné spatřit létající netopýry volně v přírodě, což samozřejmě značí, že zima neprobíhá podle všeobecně známých faktů. Výkyvy počasí ale mohou paradoxně ublížit živočichům, kteří přes zimu spí zimním spánkem. Klasickými hibernanty jsou netopýři, kteří si před nástupem zimy musí najít vhodné zimoviště, jinak je jejich život ohrožen. Již na podzim a v průběhu zimy se k nám dostalo 37 netopýrů, kteří nyní pod dohledem zimují ve sklepě.

V posledních dnech se ale u nás zvyšuje přísun netopýrů, kteří se ocitli v nouzi a je potřeba jim rychle pomoci. Někteří jsou vysílení, a proto je důležité zasáhnout. Najdete-li v tuto dobu někde aktivního netopýra, kontaktujte bez meškání záchrannou stanici, která si ho určitě převezme. Při odchytu buďte opatrní a použijte ochranné rukavice nebo kus látky. Umístěte netopýra do papírové krabice a nechte ho v klidu, než si ho pracovníci záchranné stanice vyzvednou. Není potřeba ho ničím krmit, vysílenému netopýrovi byste spíše ublížili, než pomohli, jelikož v první chvíli je nutná důkladná rehydratace, někdy i v podobě injekčně podávaného roztoku. Také krmení musí být pozvolné s dodržením určitých zásad. Než je netopýr „vykrmen“ na požadovanou hmotnost, je zapotřebí téměř mravenčí práce při krmení pinzetou minimálně 10 dní, v častých případech i více, záleží na momentální kondici daného jedince.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>