Podpořte nás
Aktuality

Velké jarní vypouštění!

Velké jarní vypouštění!

V záchranné stanici naplno vypuklo jaro 26. března, kdy jsme probudili poslední zimní spáče, netopýry. Téměř pět desítek netopýrů dostalo intenzivní péči. Předtím, než byli vypuštěni zpět do přírody, se museli důkladně napojit, rehydratovat a do prvních začátků na svobodě přidat ještě něco k snědku.

 Do širokého okolí se pak během týdne rozletělo několik netopýrů rezavých, netopýrů pestrých, netopýrů hvízdavých a netopýrů parkových, kteří u nás úspěšně přezimovali…

 

Ani ježci nezůstali pozadu. Po zimě strávené v naší záchranné stanici se do přírody vrátil hojný počet ježků blížící se 70 jedincům. Někteří ještě u nás nějaký čas zůstanou. Velmi děkujeme všem, kteří jim poskytli útočiště na svých zahradách.

Jelikož jarní počasí vybízí k úklidu zahrad, apelovali bychom na všechny, kteří hodlají vypalovat zbytky suché trávy. Myslete, prosím, na volně žijící živočichy a raději trávu nevypalujte. Takový oheň se stává nebezpečnou pastí bez možnosti úniku právě třeba pro ježky!

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>