Podpořte nás
Aktuality

Letošní kroužkování

Letošní kroužkování

Každý rok se alespoň jednou podíváme na kroužkovací akce na Žehuňském rybníku a rybníku Zrcadlo. Pravidelně zde společně s ornitology vypustíme několik uzdravených jedinců a představíme naši činnost veřejnosti. Dá se říci, že letošní ročník kroužkování byl úspěšný, i když občas počasí příliš nepřálo. Na výsledky z kroužkování můžete sledovat na webových stránkách Rožďalovické rybníky či Žehuňský rybník.

V rámci ornitologického kroužkování ptáků na Žehuňském rybníku se do přírody vrátilo několik našich pacientů. Asi si dobře vzpomenete na mládě výra velkého, které adoptovala naše trvale handicapovaná výřice. To se již úspěšně rozlétlo do světa, dále také dvě mláďata kalousů ušatých, která u nás dospěla a naučila se sama lovit potravu.

I při další kroužkovací akci, tentokráte na rybníku Zrcadlo, jsme vypustili zpět do přírody několik uzdravených pacientů. Konkrétně se jednalo o tři kalouse ušaté, dva se k nám dostali jako malá mláďata, jeden se uzdravil po srážce s automobilem. V průběhu týdne se ještě na svobodu podívalo několik poštolek obecných a také další mladý výr, který se k nám dostal jako osiřelé mládě. Všichni jedinci dostali ornitologické kroužky, díky nimž můžeme sledovat jejich další osud v přírodě.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>