Podpořte nás
Aktuality

Rekordní rok

Rekordní rok

13. srpna 2015 jsme překonali hranici 1300. živočicha, což byl počet přijatých živočichů za celý loňský rok! Co k tomu dodat…Naše kapacity jsou omezené, síly úbývají a finanční pomoci není nikdy dost. Klademe si proto otázku, do jaké míry jsme schopni toto všechno zvládnout?
Měli bychom si uvědomit, že ne každé zvíře naši pomoc skutečně potřebuje a není nutné ho předávat do záchranné stanice. Je přirozené, že čerstvě vylétlé ptáče poskakuje nějakou dobu na zemi, než se plně osamostatní. Lze ho tedy nechat na místě případně vyzvednout na vyvýšené místo. Je normální, že v létě se hadi stahují do blízkosti lidských obydlí, jedná se téměř vždy a neškodné a velice užitečné užovky, které se dřív nebo později odplazí jinam a v žádném případě nám neublíží. Je v souladu s přírodními zákony, když nějaký predátor chytne slabšího jedince. Pokud je to naše kočka či pes, měli bychom za to nést také trochu svou odpovědnost. Má své opodstatnění, že mláďata savců zůstávají osamoceně ležet na jednom místě a matka k nim chodí jen několikrát denně, u zajíčků pouze v noci. Není proto zapotřebí mláďata zajíčků sbírat, pokud jen někde schouleně sedí. Nikdy se jich zbytečně nedotýkáme.
Jsou však situace, kdy extrémní výkyvy počasí způsobí potíže, i za normálních okolností, zdravým živočichům. I zde ale můžeme preventivně pomoci umístěním talířků s vodou v našem okolí. Jeden z posledních živočichů postižených teplem je mládě lasičky na obrázku, to bylo nalezeno za poledního slunce na parné cestě. Bylo velice dehydratované, ale díky rychlému zásahu a první pomoci od nálezkyň je nyní jeho stav stabilizovaný.

Děkujeme za to, že jste s námi a pomáháte nám i v náročných časech. Moc děkujeme také všem, kteří zraněného živočicha dopraví přímo k nám do stanice a ušetří nám transportní čas, který můžeme vynaložit pro potřebnější činnosti. Děkujeme také za Vaši pravidelnou finanční podporu, které si velmi vážíme.

Pokud byste chtěli podpořit naši činnost, pošlete prosím dárcovskou DMS. V současné době jsou pro nás finance velmi důležité. Moc děkujeme! SMS lze zaslat ve tvaru DMS ZVIREVNOUZI POLABI na číslo 87777 (platí pro všechny operátory, cena DMS je 30 Kč, naše stanice obdrží 28,50 Kč). Pro celoroční odečet sms každý měsíc, lze poslat DMS ve tvaru DMS ROK ZVIREVNOUZI POLABI. Za každou projevenou podporu děkujeme!

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>